پردازش تصویر، مدیریت و نظارت متمرکز

کسب و کارها و سازمان هایی که دارای چندین شعبه در موقعیت های جغرافیایی مختلف می باشند؛ با چالش های امنیتی مختلفی روبرو هستند. از سرقت و نشت داده ها گرفته تا مفقود شدن اشخاص و حوادث و مشکلات پزشکی. فروشگاههای زنجیره ای، رستوران ها، بانک ها و هتل ها  از جمله مواردی هستند که نیازهای امنیتی منحصر به فردی دارند. با این حال، همه این مجموعه ها و مجموعه هایی با شرایط مشابه می توانند از مدیریت و کنترل مرکزی تصاویر به همراه پردازش تصویر بهره مند گردند. این سازمان ها می توانند با متمرکز کردن مدیریت امنیتی همه شعبه ها و زیر مجموعه ها، اطلاعات و داده های کلیه شعب را جمع آوری و به صورت متمرکز پردازش نموده و لذا ساختار مدیریت رویدادها و پاسخگویی به حوادث را سرعت ببخشند.

ساعت ها ویدیو را به سرعت مرور کنید

هنگامی که یک مرکز خرید در حال تلاش برای یافتن یک کودک گمشده است؛ ویدیوی ضبط شده در آن محل بسیار ارزشمند است. با تجزیه و تحلیل ویدیویی، یک ساختار امنیتی مرکزی و یکپارچه می‌تواند ساعت‌ها ویدیو از مراکز خرید مختلف را در عرض چند دقیقه بررسی کند تا به سرعت به نتیجه مورد نظر دست پیدا کند. نرم افزار تجزیه و تحلیل محتوای ویدئویی که توسط یادگیری عمیق و هوش مصنوعی طراحی شده است قادر به شناسایی، طبقه بندی و فهرست بندی اشیاء و افراد در فیلم های نظارتی است. این ویژگی به مدیران مجموعه مرکزی امکان می‌دهد تا بتوانند جستجوهای فیلتر شده را بر اساس معیارهایی مانند جنسیت، نوع و رنگ لباس، جهت حرکت و موارد دیگر انجام دهند.

یک اپراتور سیستم نظارت تصویری با بهره گیری از قابلیت تجزیه و تحلیل ویدیویی می‌تواند یک Watch List  حاوی یک عکس ثابت یا تصویر ویدیویی از فرد مفقود شده ایجاد نموده تا در صورت تطابق چهره با داده های موجود در پایگاه داده مرکزی و شناسایی فرد مفقود شده، هشدارهای لازم صادر و همچنین بر اساس این داده های تصویری، آخرین مکانهای تردد فرد مورد نظر را در اختیار کاربر قرار دهد. وجود و استفاده از این سیستم مدیریت تصاویر متمرکز به نگهبانان امنیتی مرکز خرید و همچنین مجریان قانون این امکان را می دهد تا تحقیقات خود را با استفاده از اطلاعات استخراج شده از ویدیو های ضبط شده، با سرعت بیشتری ادامه دهند.

همچنین پس از یک حادثه، ساختار مدیریت آن مجموعه می‌تواند اتفاقات رخ داده در محل را مطالعه نموده و از آن اطلاعات برای ارتقای آموزش کلی و رویه‌های ایمنی آینده خود در سایر شعبه ها نیز استفاده کند.

از تجزیه و تحلیل پیشرفته برای اعلان های بلادرنگ استفاده کنید

با به کارگیری قابلیت پردازش تصویر، سازمان‌ها می‌توانند اعلان‌های هشدار بلادرنگ را از همه مکان‌ها دریافت کنند. همچنین داده های مرتبط با هوش تجاری را از چندین شعبه در یک داشبورد متمرکز جمع آوری و به شکل گرافیکی ارائه نمایند. اعلان‌های هشدار بلادرنگ را می‌توان به گونه‌ای پیکربندی کرد که وقتی یک شخص خاص و یا شی در یک زمان مشخص در کادر ظاهر می‌شود؛ به مدیر مرکز اطلاع داده شود. بانک ها اغلب دارای شعبه های متعددی در کشور هستند، لذا با توجه به ماهیت حساس فعالیت خود، می توانند از یک ساختار متمرکز تجزیه و تحلیل ویدیویی برای ایجاد هشدارهایی استفاده کنند که رویدادهای مد نظر را با اولویت بیشتری به اطلاع برساند. برای مثال، می‌توان یک هشدار بی‌درنگ بر اساس رول های از پیش تعریف شده را ایجاد کرد تا به مدیر مرکز اطلاع دهد که در چه زمانی چه تعدادی از افراد در خزانه هستند. این نوع هشدارها امکان بررسی سریع و ارزیابی دقیق رویدادها را فراهم می کند.

کسب بینش برای تصمیم گیری مبتنی بر داده

در حالی که سازمان ها به قابلیت ضبط تصاویر به صورت محلی در شعبه نیاز دارند؛ همچنین به دنبال ارتقا بینش خود از طریق تجزیه و تحلیل پیشرفته تصاویر در سراسر شعب هستند. با استفاده از یک ساختار مرکزی برای مدیریت نظارت تصویری و تجزیه و تحلیل داده ها مرتبط ، زنجیره‌ای از رستوران‌ها که سرقت‌ها را در مکان‌های مختلف تجربه کرده‌اند؛ می‌توانند شرایط را بررسی و مقایسه نموده و بهبودهای لازم را  در ساختار امنیتی خود انجام دهند. آیا آن سرقت ها وجه اشتراکی داشتند؟ به عنوان مثال با تجزیه و تحلیل داده‌ها، آن‌ها متوجه می‌شوند که بسیاری از فروشگاه‌هایشان درهای ورودی ضعیفی دارند که دزد ها را قادر می‌سازد بدون این که مسئولین متوجه شوند؛ واردساختمان شوند. این بینش می تواند به رستوران های زنجیره ای کمک کند تا اصلاحات لازم جهت بهینه سازی ساختار امنیتی خود را انجام دهند.

تصادفات و حوادث پزشکی اتفاقی غیر معمول نیستند. اگرچه نظارت تصویری ممکن است برخی از حوادث را ضبط کند؛ بازبینی داده های ویدیویی پزشکی قانونی به صورت دستی زمان‌بر است و می‌تواند مستعد خطا باشد. فناوری پردازش تصویر، مجموعه را قادر می‌سازد تا داده های تصویری را به سرعت و با دقت بالا در کلیه دوربینهای نظارت تصویری بررسی نموده و همچنین این داده ها را برای تعیین دقیق آبجکت هاب مرتبط در تصاویر فیلتر کند. ممکن است یک مهمان در محل اقامت خودتنها و بی هوش پیدا شده باشد. با استفاده از فیلترها، تجزیه و تحلیل ویدیویی می تواند به سرعت تشخیص دهد که این حادثه در چه زمانی روی داده است و بنابراین سیستم سرنخ هایی را از آنچه اتفاق افتاده است را در اختیار قرار میدهد. با بررسی و مقایسه حوادث پزشکی در چندین اقامتگاه، هتل های زنجیره ای می توانند تصمیمات عملیاتی را برای بهبود واکنش خود اتخاذ کنند.به طور مشابه، محل‌های کاری که حوادث را تجربه می‌کنند می‌توانند از قابلیت پردازش تصویر برای تعیین علت اصلی حوادث استفاده کنند و بنابراین شیوه‌های نظارتی خود را تغییر داده تا از رخ دادن حوادث در آینده اجتناب نمایند.